Chcesz kupić płyty?

Aplikacja poprowadzi Cię krok po kroku.  Uruchom ją klikając w okładkę płyty.

Maciej "Święty" Jankowski i przyjaciele

„BLIZNY PO SKRZYDŁACH”

Skład zespołu:

Maciej „Święty” Jankowski - gitara, wokal

Maciej „Kor” Korzeniewski - klawisze

Marcin „Martinez” Grodzki - perkusjonalia

Przemysław „Marley” Wosiński – gitara basowa

Daria Pacuda - skrzypce

Gościnnie na płycie:

Aneta „Lwica” Zalejska - wokal (1)

Marek „Chwilka” Czekaj - waltornia (6)

Adam Celiński - harmonijka (5,12)

Twórcy mówią o niej tak:

„...Dzieło, które masz przed sobą jest przede wszystkim namacalnym świadectwem

szalonej i czystej miłości, która się w Nas zrodziła, pięknych uczuć oraz

trudnych emocji jakimi zdecydowaliśmy się właśnie w ten sposób podzielić ze światem...”

Maciej Święty Jankowski, lider zespołu PARAGRAF 64, twórca tekstów, wokalista, kompozytor i gitarzysta w roku 2016 rozpoczął swoją karierę muzyczną dwutorowo. Poza rockowym brzmieniem z jakiego jest znany, odnalazł się i szalenie rozwinął w poezji śpiewanej. Latem 2016 roku za namową manager Anety Zalejskiej, zawiązał się skład, który został sygnowany nazwiskiem twórcy pt. „Maciej Święty Jankowski i przyjaciele”.

Zadebiutowali pierwszym koncertem 4 września 2016r. podczas „Żywej Biblioteki” w Częstochowie. Jeszcze tej samej jesieni otrzymali wyróżnienie jury festiwalu oraz publiczności podczas „NEW YORK Festiwal” w Łodzi oraz zaprezentowali swoją twórczość podczas Ogólnopolskiego Festiwali Piosenki Autorskiej w Rybniku w 2017r.

Ten właśnie projekt muzyczny pozwala przekazać odbiorcom zupełnie inną stronę człowieka, tę cieplejszą, głębszą, pełną miłości którą Maciej Jankowski napotkał na drodze życia. Wraz ze swoją partnerką, fotograf muzyczną i manager obydwu składów Anetą Zalejską zapraszają słuchaczy do swojego prywatnego i intymnego świata. To ona była inspiracją, zapalnikiem i prowokatorką do nagrania oraz realizacji tego krążka.

Efekt tego dzieła można usłyszeć i doświadczyć osobiście zanurzając się w dźwiękach i słowach utworów z płyty „BLIZNY PO SKRZYDŁACH”!

Zespół „Maciej Święty Jankowski i przyjaciele” jest wynikiem współpracy z wybitnie uzdolnionymi częstochowskimi muzykami, przez światek muzyczny nazywanymi Kolorowymi Ptakami tego miasta :)

Gościnnie na płycie wystąpili Aneta „Lwica” Zalejska - wokal (1), Marek „Chwilka” Czekaj - waltornia (6), Adam Celiński - harmonijka (5,12).

Kontakt do manager: Aneta Zalejska; anetazalejska@gmail.com. Tel. 48 607957705

Zespół PARAGRAF 64, w składzie:

Maciej J. "Święty"
Adrian S. " Ryjek"
Mariusz S. "Kiler"
Andrzej K. "Dziki"

- założony z więźniów przebywających w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelach Opolskich. Zespół tworzy 4 osadzonych, grających muzykę będącą połączeniem rocka z hip-hopem. W obecnym składzie PARAGRAF 64 istnieje od 2013 r. i jest kontynuacją utworzonego w 2008 roku na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich innego zespołu. Projekt utworzenia i reaktywacji zespołu muzycznego powstał podczas realizacji autorskiego programu "Muzyczna podróż w czasie", który na trwale wpisał się w szeroki wachlarz prowadzonych zajęć resocjalizacyjnych na terenie strzeleckiej "dwójki".

PARAGRAF 64 ma w swoim repertuarze ponad 30 utworów autorskich, zróżnicowanych muzycznie w których wymieszany jest mocny rock z hip-hopem, ale i pełne ciepła rockowe ballady, które chwytają za serce najtwardszych.

Zbierają bardzo dobre recenzje na koncertach i festiwalach. Mają już liczną grupę fanów w całym kraju, w Fundacji Sławek, wśród studentów resocjalizacji, swoich rodzin i bliskich i ludzi którzy w ich uwierzyli i wspierają ich działalność.

Duże zainteresowanie twórczością zespołu PARAGRAF 64, która jak się okazuje nie jest codzienną i odbiega od wulgaryzmów więziennych, niosąc twardą prawdę w słowach i silny przekaz dla odbiorcy oraz przychylne recenzje fachowców zrodziły pomysł i w czerwcu 2015 została wydana debiutancka płyta pt. "Mój Anioł Stróż", jaką Wam prezentujemy i zachęcamy do zapoznania się z jej wyjątkową zawartością artystyczną.

Płyta nie różniła by się znacząco od innych wydawnictw na rynku muzycznym, gdyby nie fakt, iż została w całości stworzona przez osadzonych z Zakładu Karnego nr. 2 w Strzelcach Opolskich. Wydawcą płyty jest Fundacja Sławek, koproducentem i fotografem Aneta Zalejska, a producentem muzycznym Janusz Yanina Iwański.