Wsparcie rodzin uchodźczych z UkrainyDrodzy Agresja Rosji i Białorusi na Ukrainę zaskoczyła i zszokowała nas wszystkich. Przyjdzie czas na rozliczenie tych, którzy dokonują bestialskich zbrodni na ludności cywilnej naszych sąsiadów. Tymczasem musimy działać tu i teraz aby zaopiekować się tymi, którzy przybywają do nas codziennie w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Fundacja Sławek także włącza się w tą pomoc. W poniedziałek do naszego ośrodka w Mieni prosto z granicy przyjęliśmy 6 osobową rodzinę - babcię, córkę, wnuczkę, dwoje dzieci i ich ciocię. Nie sposób opisać tego co przeżyły i nadal przeżywają te kobiety i nie czas na to teraz. Teraz musimy pomagać rozsądnie, systemowo i długofalowo. Rodzina Aliny znalazła w ośrodku "Przystań" nowy dom na tak długo jak będzie trzeba. Dzisiaj próbujemy zabezpieczyć najpilniejsze potrzeby - ubrania, wyżywienie, leki, środki czystości, zabawki dla dziewczynek etc. Pomoc Marcin Uchman i mieszkańców Mienia (województwo mazowieckie) jest niesamowita! Dziękujemy!

W najbliższej przyszłości chcemy posłać dzieci do szkoły zorganizować leczenie babci chorej na cukrzycę, zorganizować pracę i poczucie bezpieczeństwa całej rodzinie. Chcielibyśmy także dostosować kolejne pomieszczenia w ośrodku "Przystań" tak abyśmy mogli przyjąć i zaopiekować się kolejnymi rodzinami.

Jeśli chcielibyście wesprzeć rodzinę Aliny poniżej przesyłam listę rzeczy, które są niezbędne na dzisiaj. po południu jedziemy z Warszawy do Mieni i byłoby super móc zawieźć najpotrzebniejsze rzeczy czyli bieliznę dzienną i nocną, buty na zmianę i kapcie: Rozmiary butów i kapci: 38, 40, 41, 42, 43 Biustonosze , koszule nocne, majtki, leginsy, koszule, bluzy: - dla 2 Pań rozmiary 4XL (biust 126 ,biodra 142) - dla 1 Pani rozmiar 2XL (biust 112, biodra 120) Majtki, podkoszulki, koszulki spodnie, spodnie dresowe lub leginsy, bluzy dla dziewczynek: 110 cm i 134 cm

Jeśli możecie przekazać któreś z tych rzeczy dajcie znać w komentarzu lub wiadomości. Część z rzeczy będziemy musieli zakupić. Jeśli chcecie wesprzeć rodzinę Aliny finansowo poniżej znajdziecie link do zbiórki:

http://bityl.pl/ZdE8C

Dziękujemy
Najpopularniejsze
Ostatnio dodane
  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic