20 pielgrzymka na Jasną Górę


W tym roku przypada wyjątkowa okrągła rocznica. W 1999 roku po raz pierwszy pracownicy (nowo zarejestrowanej wówczas) Fundacji Sławek zorganizowali udział osób osadzonych w Zakładach Karnych w I pielgrzymce osób z niepełnosprawnościami na Jasną Górę. Oczywiście główną siłą sprawczą tego działania był nasz niezastąpiony prezes Marek Łagodziński oraz ksiądz Jan Sikorski - członek Rady Fundacji Sławek i w owym czasie Naczelny Kapelan Więziennictwa.


Więźniowie uczestniczyli w pielgrzymce jako wsparcie osób z niepełnosprawnościami prowadząc wózki oraz wykonując prace opiekuńcze podczas całej trasy pielgrzymki. Jak powiedział Marek Łagodziński "Cuda działy się po obu stronach wózka! Osoby niepełnosprawne uczyły się tolerancji i dostrzegały, że "więźniowie to tacy sami ludzie jak my" a sami osadzeni zbliżali się do Boga i uczyli dzielić się miłością z bliźnimi"


W 2019 roku wcale nie jest inaczej! Po 2o latach wciąż dzieją się cuda a wolontariusze, osoby niepełnosprawne, więźniowie i byli więźniowie zawiązują trwałe relacje i przyjaźnie. Wszystkim pielgrzymującym życzymy wytrwałości i pogody ducha!

Do zobaczenia na szlaku!!

Ps. Przeczytajcie relację z pielgrzymki na:

Najpopularniejsze
Ostatnio dodane
  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic