Polskie dzieci pod ochroną - propozycje rozwiązań w konsultacjach.

Ministerstwo sprawiedliwości ogłosiło dziś, że kieruje do międzyresortowych konsultacji i uzgodnień nowy projekt prawnych rozwiązań dotyczących uprowadzeń rodzicielskich, spraw, które są rozstrzygane w trybie Konwencji Haskiej. Grupa ekspertów i specjalistów w Ministerstwie Sprawiedliwości przygotowała cały pakiet rozwiązań, które ogłosił podczas konferencji prasowej Michał Wójcik, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. Celem proponowanych zmian jest ochrona dzieci. Najważniejsze jest to, że dzieci polskie są brane pod opiekę przez Państwo, a żaden polski rodzic przebywający za granicą nie pozostanie bez pomocy państwa.


"Dzieci są największym dobrem każdego społeczeństwa. Nie tylko na rodzicach, lecz także na państwie spoczywa obowiązek otaczania ich opieką, chronienia i zapewniania możliwości rozwoju w ojczystym kraju. To zobowiązanie wobec wszystkich polskich dzieci, bez względu na to, gdzie się urodziły i jak potoczyły się ich rodzinne losy" - czytamy na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości.


Więcej o całym projekcie można przeczytać na stronie Ministerstwa https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,8926,chronimy-prawa-dzieci-w-postepowaniach.html


Najpopularniejsze
Ostatnio dodane
  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic