„Za 5 godzin zobaczę Jezusa”

 

Niesamowita historia – mordercy, który dziś jest sługą bożym i kandydatem na ołtarze daje ogromną nadzieję, pokazuje w sposób bardzo konkretny, że każdy z nas póki żyje może zmienić swoje życie na lepsze. 

 

Wystawienie sztuki pn.: "Za 5 godzin zobaczę Jezusa" rozpoczęło się obchody Jubileuszu Więźniów i Służby Więziennej, w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia dla więźniów i służby więziennej w dniu 6.11.2016 roku. Spektakl oparty o dziennik sługi Bożego Jacques’a Fescha, francuskiego mordercy, który nawrócił się w celi więziennej stał się niesamowitym przesłaniem dla uczestników uroczystości. Historię Jacques’a Fescha zaprezentowali w przejmującym spektaklu więźniowie z diecezji krakowskiej. J. Fesch to francuski morderca, który nawrócił się w celi więziennej, jego historia stała się niesamowitym przesłaniem dla uczestników uroczystości.

 

Nawiązał do niej bp Grzegorz Ryś, który mówił do zgromadzonych: „Macie doświadczenie, że Bóg jest Ojcem, że spotkanie z Bogiem Was przemienia? Jakie to dla Was ma znaczenie? Jaką ma cenę? Jest życie wieczne i zmartwychwstanie. To wszystko zmienia.”

 

Jacques Fesch w czasie pobytu w celi śmierci sporządzał notatki, w których opisywał swoje przeżycia duchowe i drogę powrotu do Boga. Pisał je dla swojej 6-letniej córki Weroniki. Dziś toczy się jego proces beatyfikacyjny. Jacques Fesch nawrócił się dwa miesiące przed karą śmierci - wymierzoną za zamordowanie policjanta, którego śmiertelnie postrzelił podczas napadu na kantor. Osadzony został w paryskim więzieniu La Santé i skazany na karę śmierci. Karę przyjął i rozumiał jako zadośćuczynienie za grzechy swoje, rodziny i innych więźniów.

 

Sztukę przygotowali i wystawiają więźniowie uczestniczący w zajęciach teatralnych w Areszcie Śledczym w Krakowie - Podgórzu. 10-osobowa grupa we współpracy z Teatrem Groteska i Teatrem Bez Rzędów przygotowała ten niesamowity spektakl na podstawie historii, która miała miejsce 59 lat temu. Reżyserem jest pan Lech Walicki, a scenografia została w całości przygotowana w więziennych warsztatach. 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na przedstawienie, które odbędzie się 12.11.2016 r. w Centrum Wolontariatu, w auli przy Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie, godz. 14:00.


 

Więcej na temat przedstawienia:

http://niedziela.pl/artykul/25557/Krakow-Jubileusz-Milosierdzia-dla

http://krakow.tvp.pl/27627750/jubileusz-milosierdzia-dla-wiezniow-i-sluzby-wieziennej

Więcej o książce pt. „Za pięć godzin zobaczę Jezusa”

http://www.seminarium.czest.pl/jacques-fesch-za-piec-godzin-zobacze-jezusa/kacik-czytacza

Please reload

Najpopularniejsze

Akcja "Wiosenne porządki" w Mieni

27.05.2019

1/9
Please reload

Ostatnio dodane

14.01.2020

Please reload

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic