Już jutro odbędzie się otwarta dyskusja w Collegium Civitas - zapraszamy!

27.10.2016

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się jutro (28.10.2016r.) w godzinach 10:00-15:00 w Collegium Civitas (pl. Defilad 1, Warszawa) w sali 1047 (X piętro). Wstęp wolny!

Wydarzenie realizujemy we współpracy z Collegium Civitas. W programie wydarzenia dyskusja o projektach, których beneficjentami są osoby wykluczone społecznie. Zaprezentujemy wybrane programy realizowane przez organizacje pozarządowe w Czechach, na Słowacji, na Litwie, na Węgrzech, w Grecji oraz w Polsce.

Fundacja „Sławek” gospodarz wydarzenia aktualnie realizuje dwa takie projekty – PRE (Prison, Reintegration, Education) oraz E.U.R.O.P.E (European Union Rapprochement for Offenders and Pupils Education). Zaprezentowane zostaną także programy przygotowujące do opuszczenia jednostek penitencjarnych.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt do biura Fundacji tel. 22 258-19-97 w godzinach 10:00 -17:00.

RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA - Europejskie programy przygotowujące osoby skazane do wyjścia na wolność

Dyskusja odbędzie się w dniu: 28.10.2016 w siedzibie Collegium Civitas
w Pałacu Kultury i Nauki w Sali 1047 (X piętro.).

10:00 – 10:15 Powitanie gości – prowadzący konferencję Maciej Sopyło Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy "Polis")

Prezentacja i omówienie najciekawszych programów realizowanych w państwach partnerskich:

10:15 – 10:45  Międzynarodowa wymiana doświadczeń w pracy z więźniami na przykładzie projektów P.R.E. i E.U.R.O.P.E. - Aleksandra Borek (Collegium Civitas), Krzysztof Łagodziński (Fundacja Sławek)

10:45 – 11:15  Porównanie systemów penitencjarnych Węgier, Litwy, Polski, Słowacji oraz Republiki Czeskiej – Paulina Kuczma (Fundacja Sławek)

Prezentacja i omówienie programów przygotowujących osoby skazane do opuszczenia jednostek penitencjarnych:

11:15 – 11:35  Interaktywne metody resocjalizacji – Katarzyna Mróz (Fundacja Sławek)

- interaktywne nauczanie z użyciem komputera – Litwa

- program terapii grupowej dla młodocianych przestępców PUNKT – Republika Czeska

11:35 – 12:00  Innowacyjne metody resocjalizacji – Paulina Kuczma (Fundacja Sławek)

- gra planszowa – Węgry

- edukacja z zakresu zarządzania finansami osobistymi – Republika Czeska

- symulacyjna gra „zarządzanie budżetem domowym” – Słowacja