Masz prawo do mediacji !

Tydzień Mediacji - mediacja karna, cywilna, rodzinna i gospodarcza.

 

 

 

 

Po co mediacja i dla kogo? Na tego typu pytania próbują odpowiedzieć sobie specjaliści, mediatorzy, przedstawiciele organizacji pozarządowych, koordynatorzy ds. mediacji w sądach powszechnych oraz eksperci i przedstawiciele środowisk zaangażowanych w rozwój mediacji podczas tegorocznych obchodów Tygodnia Mediacji. W ramach obchodów w dniach 17-22 października br odbywać się będzie wiele spotkań, konferencji, prelekcji i warsztatów o tematyce mediacyjnej.  

 

Intencją tegorocznych obchodów zarówno Tygodnia Mediacji jak i Międzynarodowego Dnia Mediacji w dniu 20 października br jest przybliżenie i propagowanie mediacji. Hasło tegorocznych obchodów to „Masz prawo do mediacji”.

 

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

 

Jak przebiega mediacja? Jak sprawa trafia do mediacji? Kto decyduje o wyborze mediatora? W jaki sposób może zakończyć się mediacja? Ile kosztuje mediacja? - chcesz wiedzieć więcej: http://www.mediacja.gov.pl/

Please reload

Najpopularniejsze

Akcja "Wiosenne porządki" w Mieni

27.05.2019

1/9
Please reload

Ostatnio dodane

14.01.2020

Please reload

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic