MieniaArt - VI Festiwal Sztuki

Już jutro (10 września br) odbędzie się VI Festiwal Sztuki - MieniaArt.

Zaczynamy o godzinie 11:00 na terenie Ośrodka Readaptacji we wsi Mienia (Mienia 137, gmina Cegłów).

W planach występy zespołów muzycznych i grup teatralnych, prezentacja twórczości i prac uczestników warsztatów integracyjnych, w których udział brali m.in. podopieczni m.in DPS Jedlina, DPS św Józefa, PŚDS w Mińsku Mazowieckim i WTZ w Mińsku Mazowieckim, występy artystów lokalnych oraz zespołów i grup teatralnych z całej Polski.

Ponadto w programie gry i zabawy dla dzieci, stoisko animacyjne, konkursy, tańce oraz szereg atrakcji!!!

RAMOWY PROGRAM - VI Festiwalu Sztuki MieniaArt.

11:00 - 11:15 - rozpoczęcie VI Festiwalu Sztuki MieniaArt

11.15 - 12.30 - „Czekając na Godota” - grupa teatralna z Zakładu Karnego w Sztumie

12:30 - 13:20 - przerwa

13:20 - 14:15 - zespół teatralny „Upadłe Anioły powstają” z ZK w Przytułach Starych

14:15 - 14:25 - wyróżnienie dzieci biorących udział w konkursie

14:30 - 15:20 - zespół teatralny „Nadzieja” z AŚ Warszawa

15:25 - 16:00 - zespół muzyczny PARAGRAF 64 z ZK nr 2 w Strzelcach Opolskich

16:00 - 16:30 - przerwa

16:30 - 16:45 - monolog p. Ewy Kotarbińskiej

16:45 – 17:00 - monolog p. M. Sopyło

17:00 – 17:25 - program artystyczny „Radość najpiękniejszych lat” - Klubu Kulturalne Zacisze

17:25 – 17:50 - program artystyczny OPS św. Józefa w Mieni, PŚDP w Mińsku Maz.

17:50 – 19:00 - zespół muzyczny PARAGRAF 64 z ZK nr 2 w Strzelcach Opolskich

Ponadto:

Kącik „Zabaw” - malowanie budzi, balony, gry i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów.

Kącik „Pełny Brzuszek” – stanowiska grillowe, wata cukrowa i inne atrakcje.

Kącik „Artystyczny” – prezentacja prac więźniów i uczestników warsztatów integracyjnych.

Projekt „Dialog – niewykluczony!” finansowany przez Fundację PZU to projekt, który ma na celu budowanie spójności i poczucia wspólnoty poprzez działania bezpośrednio w i na rzecz środowiska lokalnego w małej wsi Mienia w gminie Cegłów, powiat Mińsk Mazowiecki. Chcemy przełamywać bariery i stereotypy oraz uprzedzenia pomiędzy grupami osób wykluczonych (przede wszystkim: więźniów i byłych więźniów, niepełnosprawnych i osób starszych) oraz społeczności lokalnej małej, w której Fundacja Sławek prowadzi Ośrodek Readaptacji dla byłych więźniów.

Chcemy by Ośrodek readaptacji więźniów w Mieni stał się miejscem przyjaznym. Projekt kierujemy bezpośrednio do mieszkańców gminy Cegłów oraz okolic, chcemy przez udział w wydarzeniach kulturalnych – integracyjne warsztaty artystyczne i prezentacja twórczości artystycznej grup wykluczonych przełamywać wykluczenie lokalne i wpływać na poczucie spójności i tożsamości.

Serdecznie zapraszamy - zespół Fundacji Sławek!