„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”

23.08.2016

 

Program „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” realizowany pilotażowo w garnizonach podlaskim, pomorskim i stołecznym zdaniem MSWiA sprawdził się.

W dniu 17.08.16 Ministerstwo zapowiedziało wprowadzenie programu w całej Polsce najpóźniej 10 września br. poinformował na konferencji prasowej Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mapa pomoże wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja będzie weryfikować sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, zostaną wprowadzone na mapę. Do tej pory zgłoszeń było ponad 6 tys. - najczęściej dotyczyły spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, jazdy z niedozwoloną prędkością oraz nieprawidłowego parkowania.

Mapa zagrożeń będzie także narzędziem pomocniczym przy przywracaniu części zlikwidowanych posterunków Policji. „To swoista platforma wymiany informacji, przy pomocy której obywatel, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzieli się z Policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach.

Chodzi o zaproszenie społeczeństwa do współpracy z Policją na rzecz poprawy bezpieczeństwa” – powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

„Cały czas trwają prace nad udoskonalaniem nowego narzędzia, jakim jest „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wprowadzamy jeszcze drobne korekty i zakładamy, że pomiędzy 1 a 10 września program ruszy w całej Polsce” – zapowiedział Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA.

 

https://mswia.gov.pl/pl/aktualnosci/15022,Wiceszef-MSWiA-Jaroslaw-Zielinski-Mapa-zagrozen-bezpieczenstwa-bedzie-wprowadzon.html

 

http://wiadomosci.radiozet.pl/Wiadomosci/Kraj/Policja-uruchamia-program-mapy-zagrozen-w-calej-Polsce-00026791

 

 

 

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/130377

 

,Minister-Jaroslaw-Zielinski-Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa-zostanie-wdrozo.html

Please reload

Najpopularniejsze

Akcja "Wiosenne porządki" w Mieni

27.05.2019

1/9
Please reload

Ostatnio dodane

14.01.2020

Please reload

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic