Zero tolerancji dla bestialskiego traktowania zwierząt.


W dniu 29.06.2016 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa Sekretarza Stanu Patryka Jaki na temat: „Zwiększenia prawnej ochrony zwierząt”. Sekretarz Stanu przedstawił ciekawe rozwiązania prawne.

Projekt ustawy zwiększającej prawną ochronę zwierząt trafi oczywiście do konsultacji społecznych, Ministerstwo liczy tu na współpracę.


W propozycji Ministerstwa zawarte jest:


- zwiększenie sankcji karnych dla osób znęcających się nad zwierzętami

- bolesna i nieuchronna kara finansowa

- zakaz wykonywania zawodu związanego ze zwierzętami przez oprawcę

- promowanie dobrych postaw i konkursy dla ngo’s.


Zwiększenie sankcji karnej. Celem jest zmniejszenie liczby przestępstw poprzez zwiększenie dolegliwości kary za przestępstwa przeciwko zwierzętom. Zwiększeniu ulega górna granica kary. Za znęcanie nad zwierzętami grodzić będzie do 5 lat więzienia i do 100. tys. zł. nawiązki, która staje się obowiązkowa a nie fakultatywna. Tym samym następuje ujednolicenie zapisu z karą przewidzianą w prawie łowieckim.


Dodatkowo w propozycji Ministerstwa znajduje się zakaz wykonywania zawodów związanych ze zwierzętami przez osoby skazane za zabicie lub znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.


W propozycji Ministerstwa także wzmocnienie trzeciego sektora zajmującego się prawami zwierząt oraz promocja właściwych postaw poprzez konkursy dla ngo’s zajmujących się zwierzętami.


Więcej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości:


https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,8402,ministerstwo-sprawiedliwosci-przeciw.htmlNajpopularniejsze
Ostatnio dodane
  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic