Kilometry do nieba.

Rozpoczynamy przygotowania do realizacji projektu edukacyjno -resocjalizacyjnego pn. „Sprawni i wolni“, w ramach którego więźniowie i byli więźniowie będą wspierać i pomagać osobom z niepełnosprawnością pielgrzymującym na Jasną Górę w ramach XXV Pieszej Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych w dniach 5.08.2016 -15.08.2016 r.

W tym roku więźniowie i byli więźniowie pielgrzymować będą na Jasną Górę już po raz 17-sty wspierając osoby z niepełnosprawnością. Inicjatorem takiej formy pokuty i zadośćuczynienia jest ks. Jan Sikorski - kapłan warszawski, doktor teologii i pierwszy Naczelny Kapelan Więziennictwa w III RP.

Podczas pielgrzymki byli więźniowie i osadzeni sprawują opiekę nad osobami z niepełnosprawnością w charakterze osobistych asystentów. Pomagają im dotrzeć do celu pielgrzymki, asystując im podczas drogi, pomagają pokonać przeszkody i wspomagając ich podczas postojów.

Troska o drugiego człowieka - sprawia, że uczestnicy pielgrzymki uczą się odpowiedzialności za innych oraz pokory wobec własnych słabości i ograniczeń. Opieka nad drugim, zależnym od innych człowiekiem, troska o niego, jest jedną z najbardziej skutecznych form resocjalizacji i readaptacji społecznej.

“Nie ma lepszej resocjalizacji, to jest działanie, które ma wiele elementów - element zadośćuczynienia za zło, które kiedyś uczynili oraz służby drugiej osobie - asystę osobom niepełnosprawnym” - Marek Łagodziński, Fundacja Sławek.

Honorowy patronat nad naszym wydarzeniem objął Jego Eminencja Kazimierz Kardynał Nycz – Arcybiskup Metropolita Warszawski.

Chcesz wiedzieć więcej czytaj: http://www.fundacjaslawek.org/#!piesza-pielgrzymka-na-jasn-gr/c1orz