Dziś koncert zespołu Paragraf 64


MUZYKA ZZA KRAT

Koncert zespołu Paragraf 64

Wyjątkowy koncert w wykonaniu muzyków zespołu Paragraf 64 osadzonych w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelcach Opolskich odbędzie się za kilka godzin dokładnie o godz. 14:30 w auli B Akademii Pedagogiki Specjalnej z inicjatywy Koła Naukowego Pracy Socjalnej POZYTYW.

Muzyka dla członków zespołu „Paragrafu 64” – Świętego, Ryjka, Dzikiego i Kilera, którzy są więźniami odsiadującymi wieloletnie wyroki jest nie tylko opowieścią o sobie, ale jest również drogą do wolności, a może raczej chwilą wolności przeżywaną na każdym koncercie.

„Ciarki przechodzą po plecach jak się słucha utworów w ich wykonaniu – mówi prezes Fundacji Sławek pan Marek Łagodziński – utwór „Mój Anioł Stróż” nabiera autentyczności, muzycy - amatorzy śpiewając, o bezwarunkowej miłości matki do syna, który w życiu nieźle narozrabiał, miłości mimo wszystko, miłości uzdrawiającej śpiewają przecież o sobie!”.

Wystarczy posłuchać sztandarowego utworu z płyty „Mój Anioł Stróż”, by wiedzieć o jakich ciarkach mówi prezes Fundacji pan Marek: „Byłaś przy mnie cały czas …i doceniam wszystkie twe starania i wiem, że niełatwo jest kochać takiego drania…i dlatego jestem jeszcze bardziej wdzięczny Ci, Mamo, że jesteś przy mnie Mamo…tylko Ty Mamo…”

Fundacja Sławek zajmująca się na co dzień pomocą osadzonym, byłym więźniom oraz ich rodzinom i bliskim wydała płytę zespołu Paragraf 64 zatytułowaną „Mój Anioł Stróż” by pozyskiwać środki na działania i projekty kierowane do tego trudnego środowiska. Płytę zespołu można kupić na stronie www.fundacjaslawek.org

„Koncert jest ważnym wydarzeniem, które chcemy nagłaśniać – mówią studenci z Koła Naukowego Pracy Socjalnej POZYTYW - pokazuje, że wszystko jest możliwe, że nic nie jest przesądzone”. Muzycy zespołu Paragraf 64 grają koncerty od 3 lat mimo, że nie pokończyli szkół muzycznych. Dziś zgodnie twierdzą, że muzyka stała się sensem ich życia, a może raczej, że w muzyce odnaleźli wolność…za kratkami.

W imieniu Koła Naukowego Pracy Socjalnej „POZYTYW” oraz Fundacji Sławek zapraszamy na ten specjalny koncert, który stać się może momentem refleksji nad życiem i chwilą zadumy.

Najpopularniejsze
Ostatnio dodane
  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic