Zostan

ambasadorem

wolnosci

WSPIERAJ REGULARNIE DZIAŁANIA STATUTOWE FUNDACJI SŁAWEK.

RAZEM MOŻEMY ZMIENIĆ ŚWIAT WOKÓŁ NAS!

 

Fundacja Sławek wydała płytę "Mój Anioł Stróż" zespołu  Paragraf 64 !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół PARAGRAF 64, w składzie:

Maciej J. "Święty"
Adrian S. " Ryjek"
Mariusz S. "Kiler"

Adam Pietrzak "Ozzy"

 

Aneta Zalejska - opiekun zespołu

 

- założony z więźniów przebywających w Zakładzie Karnym nr 2 w Strzelach Opolskich. Zespół tworzy 3 osadzonych oraz perkusista "Ozzy" grających muzykę będącą połączeniem rocka z hip-hopem. W obecnym składzie PARAGRAF 64 istnieje od 2013 r. i jest kontynuacją utworzonego w 2008 roku na terenie Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich innego zespołu. Projekt utworzenia i reaktywacji zespołu muzycznego powstał podczas realizacji autorskiego programu "Muzyczna podróż w czasie", który na trwale wpisał się w szeroki wachlarz prowadzonych zajęć resocjalizacyjnych na terenie strzeleckiej "dwójki".

 

PARAGRAF 64 ma w swoim repertuarze ponad 30 utworów autorskich, zróżnicowanych muzycznie w których wymieszany jest mocny rock z hip-hopem, ale i pełne ciepła rockowe ballady, które chwytają za serce najtwardszych.

Zespół zbiera bardzo dobre recenzje na koncertach i festiwalach. Mają już liczną grupę fanów w całym kraju, w Fundacji Sławek, wśród studentów resocjalizacji, swoich rodzin i bliskich i ludzi, którzy w nich uwierzyli i wspierają ich działalność.

 

Duże zainteresowanie twórczością zespołu PARAGRAF 64, która jak się okazuje nie jest codzienną i odbiega od wulgaryzmów więziennych, niosąc twardą prawdę w słowach i silny przekaz dla odbiorcy oraz przychylne recenzje fachowców zrodziły pomysł i w czerwcu 2015 została wydana debiutancka płyta pt. "Mój Anioł Stróż", jaką Wam prezentujemy i zachęcamy do zapoznania się z jej wyjątkową zawartością artystyczną.

 

Płyta nie różniłaby się znacząco od innych wydawnictw na rynku muzycznym, gdyby nie fakt, iż została w całości stworzona przez osadzonych z Zakładu Karnego nr. 2 w Strzelcach Opolskich. Wydawcą płyty jest Fundacja Sławek, koproducentem i fotografem Aneta Zalejska, a producentem muzycznym Janusz Yanina Iwański.

 

 

Spytaliśmy chłopaków z zespołu Paragraf 64 "Co gdyby nie muzyka?".

 

Oto jakie odpowiedzi otrzymaliśmy:

 

Maciej J. "Święty" - "...To byłbym w środku czarno biały. Uczucia krzątałyby się po moim wnętrzu, nie mogąc znaleźć ujścia a świat byłby zwyczajnie płaski. Nie odnalazłbym mojej Księżniczki. "


Adrian S. " Ryjek" - "...To nie wydobyłbym z siebie wszystkich emocji, które były głęboko ukryte i tym samym nigdy nie zrozumiałbym życiowych błędów!"


Mariusz S. "Kiler" - "...Byłbym nieznośnym i zardzewiałbym 42 latkiem mającym tylko pustkę. Dziś mam Boga, muzykę, rodzinę i przyjaciół na których mogę zawsze liczyć"


Andrzej K. "Dziki" - "...Gdyby nie muzyka...To ciągłe poszukiwanie siebie. Ta pustka i tęsknota"

 

Chcesz kupić płytę ? Zamówi ja już dziś : PARAGRAF 64

WSPIERAJ NASZE DZIAŁANIA REGULARNIE

KUP PŁYTĘ "MÓJ ANIOŁ STRÓŻ"

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic