Opinie naszych studentów

ODBĄDŹ W FUNDACJI STAŻ I PRAKTYKI STUDENCKIE!

 

Fundacja Sławek oferuje możliwość odbycia staży studenckich

i praktyk studenckich.

Staże u nas dają możliwość zdobycia doświadczenia w pracy z osobami wykluczonymi społecznie.

 

  • Dla każdego przygotowujemy indywidualny program staży i praktyk - dostosowany do kierunku studiów oraz liczby godzin.

  • Nasi stażyci i praktykanci pomagają nam w realizacji projektów, eventów oraz uczestniczą w realizowanych przez nas programach („Anioł Stróż”, „Świadectwa”).

  • Mają możliwość wizytacji Zakładów Karnych, Ośrodków Readaptacyjnych, Zakładów Poprawczych oraz Aresztów Śledczych przy okazji prowadzonych przez nas programów, szkoleń i warsztatów.

  • Dajemy naszym stażystom i praktykantom możliwość pisania i realizacji autorskich projektów związanych z rozwojem świadczeń z zakresu pomocy penitencjarnej i postpenitencjarnej

  • Staże i praktyki są wyjątkową okazją do weryfikacji planów zawodowych zwłaszcza dla studentów kierunków studiów humanistycznych związanych z resocjalizacją, pedagogiką specjalną, prawem i pokrewnych, dają możliwość bezpośredniej pracy i kontaktu z osobami wykluczonymi.

 

 

Wszystkie osoby zainteresowane odbyciem staży i praktyk w Fundacji Sławek proszone są o przesłanie listu intencyjnego oraz cv na adres 

e-mail: biuro@fundacjaslawek.org

 

 

 

 

 

"Najbardziej to się bała moja mama, nie chciała bym szła do tych "bandziorów i złodziei" - mówi Renata nasza praktykantka - Kiedy jej powiedziałam, że organizujemy z dziewczynami spotkania osadzonych i ich bliskich, była bardzo zdziwona, ale jak to mama chciała wszystko sprawdzić... No i teraz to jest tak - ja odbywam praktyki studenckie, a mama jest wolontariuszką Fundacji. Wkręciła się jak poszła kontrolnie ze mną na spotkanie z okazji Bożego Narodzenia, powiedziała, że nigdy nie widziała takiej radości ze spotkania i takiej celebracji, że nie zdawała sobie sprawy, że dzieci tak tęsknią za swoimi osadzonymi matkami - choć często daleko im do ideału - że nie myślała, że to jest taka ogromna tragedia dla rodzin"

renata

praktykantka

"W Fundacji Sławek odbywałem staż. Zgłosiłem się do fundacji, bo wiedziałem od kolegów z roku, że jeśli chcę zrobić badania do magisterki to tylko tu, że Sławek ma kontakty w Aresztach Śledczych, Zakładach Karnych oraz Zakładach Poprawczych. Udało się - badania zrobione, praca napisana teraz już tylko obrona" - mówi Jacek stażysta Fundacji.

jacek

student

Please reload

Dołącz do Nas 

- zespół Fundacji „Sławek”

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic