Czym jest OBIEKTYWnaWOLNOŚĆ?

To przede wszystkim akcja społeczna. Projekt powstał w celu uświadomienia społeczeństwa o problemach osób pozbawionych wolności i opuszczających zakłady karne. Często z niewiedzy i strachu przed nieznanym źle oceniamy innych i krzywdząco szufladkujemy. Aby osiągnąć swój cel planujemy kilka mniejszych i większych działań. Pierwsze z nich to warsztaty fotograficzne dla osadzonych. Będzie to dla nas i dla nich nowe doświadczenie oraz okazja do zdobycia wiedzy. Drugim elementem są stoły dyskusyjne. Zaprosimy społeczność do dyskusji ze skazanymi i o skazanych. Ostatnim kluczowym zadaniem jest zorganizowanie wernisażu i wystawy fotografii powstałych w ramach warsztatów. 

Kto jest kto? :)

Nasz zespół to wolontariuszki - studentki z Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Poniżej krótki opis sylwetek :)

Dominika "Lubię wyzwania i ciągłe odkrywanie świata i siebie na nowe. Najlepiej odpoczywam w trakcie górskich wypraw lub długich spacerów po lesie (choć cenię sobie chwilę z dobrą książką i czarną mocną kawą😊). Największa pasja... to człowiek. Jego myśli, decyzje, to kim jest, ale również tkwiący w nim potencjał. Stąd właśnie pomysł na projekt OBIEKTYWnaWOLNOŚĆ 😉 "

press to zoom
press to zoom

Kornelia "Siła jest w Tobie 💪 Połączenie studiowania, pracy, wolontariatu i tworzenia projektów pozwala mi na zdobywanie doświadczenia, poznawanie nowych ludzi i ciągłe rozwijanie się, a to właśnie daje mi największą motywacje do działania. Często mój dzień zaczyna się wyjściem z domu o godzinie 8.00, a powrotem o 23.00. Uwielbiam przebywać wśród ludzi, rozmawiać z nimi, ale także i słuchać, dlatego jestem TU i TERAZ."

press to zoom
press to zoom

Paulina „Wewnętrzne ADHD to ja. :) Lubię żyć szybko i robić dużo. Mam milion pomysłów na minutę. Jeśli myślisz, że coś jest niemożliwe do zrobienia zapytaj mnie – w moim słowniku nie ma pojęcia „nie da się“. Największą inwestycją mojego życia jest moja córka. Jest moją motywacją i inspiracją bo dzięki niej uczę się innego spojrzenia na świat.  Praca w fundacji sprawia mi ogromną satysfakcję. Udało mi się zbudować wspaniały zespół, który pomaga mi zmieniać świat.

press to zoom
press to zoom

Ela "Uparta, gaduła, pyskata, ale też empatyczna. Wrażliwa na ludzi, a szczególnie na ich krzywdę i niesprawiedliwość. Te cechy pozwalają mi zawzięcie dążyć do spełnienia swoich marzeń! Dalej szukam siebie, odkrywam świat, uczę sie i zdobywam doświadczenie. Uwielbiam książki, podróże i przygody, OBIEKTYWnaWOLNOŚĆ będzie doskonałą przygodą i doświadczeniem połączona z moimi pasjami, a szczególnie z tą jedną najważniejszą, czyli CZŁOWIEKIEM!

press to zoom
press to zoom

Dominika "Multiwolontariusz, tak... to Ja :) w pomaganiu tkwi siła ! Uwielbiam poznawać ciekawych ludzi, a jeszcze bardziej z Nimi pracować. Każdego dnia poszerzam swoje horyzonty. Łącze prace, studia, wolontariaty i miganie w jedną całość.  Dlaczego OBIEKTYWnaWOLNOŚĆ? powód jest prosty: "ludzi coraz więcej, a człowieka mniej"

press to zoom

Co? Gdzie? Kiedy?

Warsztaty fotograficzne

To pierwsze z głównych zadań, którego się podejmiemy. Zaplanowane zostało na listopad oraz grudzień 2017. Pilotażowo odbędą się w Areszcie Śledczym Warszawa Służewiec.

Partnerzy

Liczymy, że wkrótce pojawią się tu zacne logotypy ;)

Projekt realizowany w ramach Olimpiady Zwolnieni z teorii

Aktualności

Zachęcamy do obserwowania nas na Facebook'u :)

Kontakt

Dziękujemy! Wiadomość wysłana.

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic