

Przez integrację do zatrudnienia
Szanowni Państwo,
Informujemy, że zmianie uległy zapisy „Regulaminu przyznawania i wypłacania stypendiów stażowych i szkoleniowych” w ramach projektu „Przez integrację do zatrudnienia” odnośnie terminów i warunków wypłat stypendiów szkoleniowych i stażowych.
Informujemy, że stypendia wypłacane za miesiąc, w którym odbyło się szkolenie lub staż, realizowane są najpóźniej do 15 dnia kolejnego miesiąca, o ile na koncie projektu znajdują się środki przekazane przez operatora czyli Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Stypendium stażowe nie będzie wypłacone osobom, które przerwały wykonywanie stażu zgodnie z zapisami w regulaminie. Poniżej treść zmienionych zapisów w regulaminach.
§2
Stypendia szkoleniowe
6. Stypendium szkoleniowe jest wypłacane raz w miesiącu, najpóźniej do 15 dnia kolejnego miesiąca, pod warunkiem przekazania Beneficjentowi dokumentacji potwierdzającej obecność na zajęciach w 80% najpóźniej do 5 dnia kolejnego miesiąca. Nie dotyczy nieobecności usprawiedliwionych zwolnieniem lekarskim.
§7
Wypłata Stypendium
5. Stypendium nie zostanie wypłacone w sytuacji, kiedy z winy UP staż zostanie przerwany na skutek nieusprawiedliwionej nieobecności w miejscu odbywania stażu. Za nieusprawiedliwioną nieobecność uważa się każdą okoliczność, za wyjątkiem nagłego wypadku, choroby potwierdzonej zwolnieniem lekarskim na druku ZLA lub podpisania umowy o pracę. Brak wypłaty dotyczy miesiąca, w którym został przerwany staż.
Szanowni Państwo,
Informujemy, że w dniu 7.12.2017 wprowadzone zostały zmiany w zapisach poszczególnych dokumentów rekrutacyjnych:
-
Regulamin projektu
Zmianie uległy zapisy, które obecnie mają brzmienie:
§6
Nabór UP i proces rekrutacji
pkt. 1
Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły w PISZ - listy rankingowe z wynikami rekrutacji sporządzane są raz w tygodniu, o ile w danym okresie zgłoszą się Kandydaci/Kandydatki do projektu.
pkt.10
Kandydaci, którzy przed przystąpieniem do rekrutacji, w ciągu ostatnich trzech lat brali udział w innych projektach finansowanych ze środków publicznych, w których otrzymali wsparcie w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej, będą mogli zostać zakwalifikowani do Projektu o ile zostaną spełnione poniższe warunki:
-
Formularz zgłoszeniowy: pkt.3 Informacja o udziale w innych projektach:
Czy brał/a i/lub bierze Pan/Pani udział w innym projekcie finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich trzech lat?
-
Karta oceny merytorycznej – doradca zawodowy
Czy Kandydat/Kandydatka brał/a udział w projekcie finansowanym ze środków publicznych, dotyczących aktywizacji społeczno- zawodowej w ciągu ostatnich trzech lat?
-
Karta oceny merytorycznej – psycholog
Czy Kandydat/Kandydatka brał/a udział w projekcie finansowanym ze środków publicznych, dotyczących aktywizacji społeczno- zawodowej w ciągu ostatnich trzech lat?
Powyższe zmiany obowiązują od dnia 07.12.2017 roku.
Poniżej aktualne wersje dokumentów w sekcji DOKUMENTY PROJEKTU.
INFORMACJE O PROJEKCIE
Projekt „Przez integrację do zatrudnienia” realizowany jest przez Sysco Polska w ramach w ramach IX Osi priorytetowej: Wspieranie włączenia społecznego i walka z ubóstwem, Działanie 9.1 Aktywizacja społeczno - zawodowa osób wykluczonych i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Wszystkie działania w ramach projektu prowadzone będą zgodnie z zasadą równości szans i niedyskryminacji. Projekt uwzględnia potrzeby osób o różnym stopniu niepełnosprawności, w tym dostęp bez barier architektonicznych oraz dostosowane materiały szkoleniowe i sposób prowadzenia zajęć.
Wartość projektu: 923 602,50 PLN
Wkład Funduszy Europejskich: 738 882,00 PLN
Okres realizacji projektu: 01.10.2017 – 30.09.2018 r.
DOKUMENTY PROJEKTU:
Karta oceny merytorycznej – doradca
Karta oceny merytorycznej – psycholog
OPIEKA NAD DZIECKIEM:
Regulamin wsparcia
Wniosek o opiekę nad dzieckiem/dziećmi/osobą zależną
Wzór umowy
Wzór rachunku
Informacje o składkach odprowadzanych od wynagrodzenia
STYPENDIA STAŻOWE I SZKOLENIOWE:
Regulamin i zasady przyznania stypendium
CELE PROJEKTU
Celem projektu jest podwyższenie aktywności społeczno-zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia 84 mieszkańców Warszawy, zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez objęcie ich kompleksowym programem wsparcia, odpowiadającym na zidentyfikowane trudności i bariery, jakie napotykają w funkcjonowaniu społecznym i zawodowym.
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W PROJEKCIE
Projekt skierowany jest do 84 osób (minimum 52 kobiet), w tym 9 osób z niepełnosprawnościami (minimum 5 kobiet), zagrożonych ubóstwem i /lub wykluczeniem społecznym korzystających ze świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą z 12.03.2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej tj. spełniające minimum 1 z przesłanek określoną w art. 7 ustawy z 12.03.2004 r o pomocy społecznej:
1) ubóstwa;
2) sieroctwa;
3) bezdomności;
4) bezrobocia;
5) niepełnosprawności;
6) długotrwałej lub ciężkiej choroby;
7) przemocy w rodzinie;
8) potrzeby ochrony macierzyństwa lub wielodzietności;
9) bezradności w sprawach opiekuńczo- wychowawczych i prowadzenia gospodarstwa domowego, zwłaszcza w rodzinach niepełnych lub wielodzietnych;
10) braku umiejętności w przystosowaniu do życia młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze;
11) trudności w integracji osób , które otrzymały status uchodźcy;
12) trudności w przystosowaniu do życia po zwolnieniu z zakładu karnego;
13) alkoholizmu lub narkomanii;
14) zdarzenia losowego i sytuacji kryzysowej;
15) klęski żywiołowej lub ekologicznej.
Udział w projekcie jest bezpłatny.
RODZAJE WSPARCIA
W ramach Projektu będą realizowane następujące formy wsparcia:
1. Diagnoza potrzeb, możliwości i barier uczestnika projektu w życiu społeczno – zawodowym i stworzenie Indywidualnego Planu Aktywizacji Społeczno-Zawodowej poprzez spotkania z psychologiem (2 godz.) i doradcą zawodowym (2 godz.)
2. Trening kompetencji społecznych – (4 dni szkolenia po 6 godzin), który pomoże rozwijać umiejętności osobiste i społeczne uczestnika projektu, Jednym z modułów zajęć jest trening wzmacniający dla kobiet oraz osób niepełnosprawnych w ramach przeciwdziałania stereotypom oraz Akademia Rodziny.
3. Indywidualne poradnictwo psychologiczne (4 godziny) – wsparcie w rozwiązywaniu zdiagnozowanych indywidualnych trudności w integracji społeczno-zawodowej.
4. Specjalistyczne poradnictwo rodzinne i/lub prawne i/lub socjalne (4 godziny łącznie) - wsparcie w rozwiązywaniu indywidualnych, specyficznych problemów rodzinnych/prawnych/socjalnych uczestnika projektu
5. Indywidualne poradnictwo zawodowe (4 godziny) - wsparcie uczestnika projektu przez doradcę zawodowego w świadomym podjęciu decyzji dotyczącej ścieżki rozwoju zawodowego.
6. Warsztaty edukacji prozatrudnieniowej (4 dni szkoleniowe po 6 godzin) - tematyka zajęć poruszać będzie zagadnienia z zakresu uwarunkowań rynku pracy: formy zatrudnienia, sposoby skutecznego poszukiwania pracy, efektywny kontakt z pracodawcą, sporządzanie dokumentów aplikacyjnych (CV, list motywacyjny), prowadzenie rozmowy kwalifikacyjnej, zachowanie w sytuacji zawodowej.
7. Spotkania z pośrednikiem pracy i/lub brokerem edukacyjnym (4 godziny łącznie) - zadania pośrednika pracy, m.in.: kontakty z pracodawcami, pozyskiwanie ofert pracy i stażu, informowanie uczestnika projektu o miejscach pracy/stażu i możliwościach ich podjęcia, kontaktowanie uczestnika projektu z pracodawcami, pomoc w tworzeniu i wypełnieniu dokumentów aplikacyjnych. Zadania brokera edukacyjnego m.in.: dobór szkoleń zgodnie z potrzebami, zainteresowaniami, kwalifikacjami, umiejętnościami i doświadczeniem zawodowym uczestnika projektu, monitorowanie rynku usług szkoleniowych w kontekście zapotrzebowania uczestnika.
8. Szkolenia zawodowe (średnio 60 godzin szkolenia) - będą prowadziły do uzyskania przez uczestnika projektu kwalifikacji zawodowych potwierdzonych odpowiednim dokumentem – zaświadczenie i/lub certyfikat wydany przez uprawnioną jednostkę szkoleniową. Każde szkolenie będzie zakończone egzaminem weryfikującym nabycie kwalifikacji zawodowych uprawniających do otrzymania certyfikatu i/lub zaświadczenia. W ramach projektu uczestnicy projektu będą kierowani na szkolenia zawodowe zgodnie z ich zainteresowaniami, doświadczeniem, możliwościami podjęcia zatrudnienia w danym zawodzie a także w odniesieniu do zapotrzebowania regionalnego/lokalnego rynku pracy.
9. Staże zawodowe – 46 uczestników projektu zostanie skierowanych na 3 miesięczny staż zawodowy zgodnie z nabytymi kwalifikacjami podczas szkolenia. W dokumentach stażowych określone zostaną obowiązki stażysty, stanowisko pracy, wysokość wynagrodzenia podczas stażu. Po zakończeniu stażu pracodawca wystawi stażyście opinie.
Dla uczestników projektu, którzy zgłoszą potrzebę opieki nad dzieckiem/dziećmi lub osobami zależnymi i nie mogą tej opieki zapewnić w ramach własnych środków lub poprzez zaangażowanie osób spokrewnionych, przewidziano wsparcie polegające na refundacji przez Sysco Polska kosztów poniesionych przez uczestników projektu z tytułu sprawowania opieki.
Wsparcie może być przyznane maksymalnie na 150 godzin opieki na 1 uczestnika, o ile uczestnik korzysta ze wsparcia w trakcie tych godzin. W celu zgłoszenia zapotrzebowania na wsparcie w opiece, UP zgłasza ten fakt w PISZ niezwłocznie po zakwalifikowaniu się do projektu, składając Wniosek o opiekę nad dzieckiem/dziećmi/osobą zależną - szczegółowy opis procedury wsparcia oraz komplet wzorów dokumentów dostępny jest w sekcji INFORMACJE O PROJEKCIE oraz na stronie: www.dozatrudnienia.pl.
MIEJSCE REALIZACJI WSPARCIA
Wsparcie indywidualne i grupowe realizowane będzie w:
Punkcie Integracji Społeczno-Zawodowej,
ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa
tel. +48 732 998 519 rekrutacja@dozatrudnienia.pl
REKRUTACJA:
Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły - listy rankingowe z wynikami rekrutacji sporządzane są w momencie zakwalifikowania min.12 osób.
-
Zgłoszenia Kandydatów zainteresowanych udziałem w projekcie przyjmowane są drogą elektroniczną na adres mailowy: lub listownie na adres Punktu Integracji Społeczno-Zawodowej (00-159 Warszawa, ul. gen. Władysława Andersa 13).
-
W celu przesłania zgłoszenia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wersja papierowa formularza dostępna jest w Punkcie Integracji Społeczno-Zawodowej.
-
Ocenie podlegać będą kryteria formalne:
-
poprawnie wypełniony formularz;
-
przynależność do grupy docelowej;
-
miejsce zamieszkania;
oraz merytoryczne:
-
rozmowa z doradcą zawodowym i psychologiem w oparciu o wystandaryzowany kwestionariusz rozmowy - ocena motywacji do udziału w projekcie i stan przydatności wsparcia do potrzeb kandydata w skali od 0 do 10 punktów otrzymane od każdego z oceniających.
W ramach kryteriów formalnych punkty dodatkowe zostaną przyznane:
-
osobom korzystającym z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa - + 5 pkt
-
osobom doświadczającym wielokrotnego wykluczenia - +4 pkt
-
osobom niepełnosprawnym ze znacznym stopniem niepełnosprawności - +3 pkt.,
-
osobom niepełnosprawnym z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności - + 2 pkt
-
osobom niepełnosprawnym z niepełnosprawnością sprzężoną, z niepełnosprawnością intelektualną lub z zaburzeniami psychicznymi - + 2 pkt.
4. Do projektu zostaną przyjęte osoby, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów, priorytetowo będą traktowane osoby należące do jednej z poniższych grup: spełniające co najmniej jedno z poniższych kryteriów:
-
Osoby niepełnosprawne
-
Kobiety
-
Osoby zamieszkujące dzielnice o najwyższym odsetku osób korzystających z Pomocy Społecznej, tj.: Praga Północ, Śródmieście, Wola, Żoliborz.
REZULTATY PROJEKTU:
1. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które uzyskały kwalifikacje po opuszczeniu programu - 52 (w tym 31 kobiet)
2. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poszukujących pracy po opuszczeniu programu - 48 (w tym 30 kobiet)
3. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym pracujących po opuszczeniu programu (łącznie z pracującymi na własny rachunek) - 26 (w tym 16 kobiet)
4. Odsetek osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które dokonały postępu w aktywizacji społecznej (efektywność społeczna) - 34 %
5. Odsetek osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które podjęły zatrudnienie (efektywność zatrudnieniowa) - 22%
6. Odsetek osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które dokonały postępu w aktywizacji społecznej (efektywność społeczna) - 34%
7. Odsetek osób o znacznym stopniu niepełnosprawności, osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz osób z niepełnosprawnościami sprzężonymi, które podjęły zatrudnienie (efektywność zatrudnieniowa) - 12%
8. Liczba osób, które nabyły/rozwinęły w ramach projektu kompetencje społeczne niezbędne do funkcjonowania w społeczeństwie i na rynku pracy - 72 ( w tym 45 kobiet)
9. Liczba osób, które nabyły/podniosły w ramach projektu umiejętności skutecznego poruszania się na regionalnym rynku pracy - 72 ( w tym 45 kobiet)
10. Liczba osób, które stwierdziły wzrost motywacji i wiary we własne siły po zakończonym udziale w projekcie - 72 ( w tym 45 kobiet)
11. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w programie - 84 ( w tym 52 kobiety)
12. Liczba osób z niepełnosprawnościami objętych wsparciem w programie - 9 ( w tym 5 kobiet)
13. Liczba osób, które w ramach projektu podpisały i realizują kontrakt socjalny/dokument równoważny - 84 ( w tym 52 kobiety)
14. Liczba osób objętych w ramach projektu diagnozą indywidualnych potrzeb i potencjałów - 84 ( w tym 52 kobiety)
15. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w zakresie reintegracji społecznej - 84 ( w tym 52 kobiety)
16. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w zakresie reintegracji zawodowej - usługi poradnictwa zawodowego - 84 ( w tym 52 kobiety)
17. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w zakresie reintegracji zawodowej - usługi szkoleń zawodowych. - 58 ( w tym 35 kobiet)
18. Liczba osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym objętych wsparciem w zakresie reintegracji zawodowej - staże zawodowe - 46 ( w tym 28 kobiet)
KONTAKT:
Biuro Projektu:
Al. Komisji Edukacji Narodowej 18 lok. 5b,
02-797 Warszawa
Tel: 22 392 74 75,
Adres e-mail:
