Kup kalendarz

na 2018 rok

I WSPIERAJ DZIAŁANIA FUNDACJI SŁAWEK*

kalendarz na 2018 rok

Dziękujemy! Wiadomość wysłana. Wkrótce otrzymasz email z potwierdzeniem zamówienia!

* - Koszt kalendarza to 45 zł + koszty wysyłki.

10 zł z każdego sprzedanego egzemplarza zasili konto Fundacji Sławek.

Sprzedaż prowadzi portal teBaby.pl

A CO JEST TWOIM WIĘZIENIEM?

Celem tej kampanii jest skłonienie społeczeństwa do refleksji nad pytaniem co więzi człowieka na wolności.

 

Ambasadorkami kampanii są więźniarki – kobiety odbywające karę pozbawienia wolności w Areszcie Śledczym Warszawa – Grochów. W bezpośrednich spotkaniach z nami, w czasie wywiadów, otwierały się i mówiły, że boją się powrotu ale mimo wszystko mają marzenia i pragną zmienić swoje życie. Chcą zrobić coś dobrego dla innych. Rozmowy z nimi zainspirowały nas do stworzenia kampanii motywującej społeczeństwo do zmiany, do przełamywania wewnętrznych barier (stereotypów, przekonań ograniczających, często wypływających z braku poczucia wartości samego siebie).

Więźniarki poddały się metamorfozom i zostały modelkami do kalendarza motywacyjnego promującego akcję. Każda z nich została jedną z bogiń greckich. Symboliczna metamorfoza wizerunku zewnętrznego kobiet, która jest udokumentowana w postaci licznych zdjęć, ma zmotywować ludzi do głębokiej metamorfozy wewnętrznej.

Więźniarki odważyły się odkryć swoje twarze, by zrobić coś dobrego dla innych. Tym samym zyskują szansę na prawdziwą resocjalizację i powrót do życia w społeczeństwie, który w pewnym momencie nastąpi.

Z drugiej strony społeczeństwo ma możliwość spojrzeć na te kobiety nie tylko poprzez pryzmat dokonanych przez nie przestępstw ale obdarzyć je szacunkiem, a w pewnym momencie przyjąć z powrotem. Wtedy spotkanie naszych dwóch światów będzie łatwiejsze.

Przeprowadziłyśmy 4 sesje zdjęciowe z więźniarkami. Za studio posłużyła więzienna świetlica, gdyż nasze modelki nie mają prawa do przepustek. Mamy kilkadziesiąt pięknych zdjęć. Dzięki wystawom, więźniarki mają szansę dotrzeć ze swoim przesłaniem do jak największej liczby mieszkańców Warszawy i reszty Polski. Jak najwięcej ludzi odniesie korzyść płynącą z tej kampanii.

 

Kalendarz jest jednocześnie narzędziem. Najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie: Co mnie więzi, tu na wolności? Relacja z rodzicami? Toksyczny związek? Nadwaga? A może niesatysfakcjonująca praca?  Każdy ma własne więzienie, własne ograniczenia i to, co nie pozwala mu dojść do celu. I jaki to cel? Zapisz go w kalendarzu, w wyznaczonym miejscu.

Każdemu miesiącowi nadaj konkretny cel, który przybliży Cię do celu głównego.

Każdy miesiąc to inna bogini, której cytaty motywują Cię, byś nie przestawał iść do celu.

To co ważne, to uświadomić sobie, że my – ludzie na wolności mamy realny wpływ na nasze życie, możemy je zmienić. Nasze więzienie jest tylko w głowie.

 

Dodatkowo nadmieniamy, że kampania jest wielopłaszczyznowa, w jej ramach powstają m.in. :

- Wywiady z osadzonymi i ich rodzinami

- Spotkania z artystami

- Audycje radiowe

- Książka oparta na rozmowach z osadzonymi

 

 

Materiały stanowią własność serwisu www.tebaby.pl

Dalsze rozpowszechnianie i kopiowanie treści bez zgody autora jest zabronione.

  • Facebook Classic
  • Klasyczna YouTube
  • Twitter Classic
  • Google Classic